Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: modelki niepełnosprawne  (Przeczytany 1777 razy)

Offline zija

  • User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
  • ****
  • Wiadomości: 433
    • http://dzieciom.pl\4687
modelki niepełnosprawne
« dnia: Marzec 10, 2010, 06:28:27 pm »
http://www.tvn24.pl/12690,1646898,0,1,niepelnosprawne-modelki-poszukiwane,wiadomosc.html
obejrzyj video o castingu dla modelek ON

Każda kobieta - niezależnie od tego, co ją w życiu spotkało - chce wyglądać pięknie. Gdyńskie projektantki Nina i Natka Orłowskie wychodzą temu naprzeciw. Organizują specjalny pokaz mody, podczas którego pokażą kolekcje dla osób poruszających się na wózkach.
Inspiracją dla nietypowego pokazu mody okazało się życie - jedna z projektantek cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów i ma problemy z poruszaniem się. – Chcemy pokazać, że każda kobieta, niezależnie od tego, co spotkało ją w życiu, może być piękna – mówi Nina Orłowska. I dodaje, że w jej przypadku, są części ciała, które chce ukryć. A robi to tak, by pokazać to, co ma najlepsze. Tu student na wózku nie wjedzie
Dziennikarstwo, polityka społeczna, filologia klasyczna, socjologia - to... czytaj więcej »

Odzież dla niepełnosprawnych, szczególnie tych na wózkach, musi być specjalnie przygotowana – nie może być zbyt obszerna, musi mieć podwyższony stan. Kupno takich ubrań często jest problemem – po pokazie odzież trafi więc do sklepów.

"Kobieta piękna, to kobieta dowartościowana"

Aby zaprezentować stroje dla niepełnosprawnych na kwietniowym pokazie, projektantki musiały znaleźć odpowiednie modelki, w sumie 20. Zorganizowały więc casting. Kandydatki, które chciały wziąć w nim udział musiały być pełnoletnie i posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.       Jeśli kobieta czuje się pięknie, to również czuje się pewna siebie, dowartościowana, jest otwarta na różnego rodzaju możliwości i świat stoi przed nią otworem.     
Inga Borowska, psycholog

Odzew był duży. Zgłosiło się kilkadziesiąt kobiet poruszających się na wózkach i o kulach.

Zdaniem Ingi Borowskiej, psycholog z gdyńskiego Centrum Integracja, współorganizatorki pokazu, jest on świetnym pomysłem. - Jeśli kobieta czuje się pięknie, to również czuje się pewna siebie, dowartościowana, jest otwarta na różnego rodzaju możliwości i świat stoi przed nią otworem - tłumaczy psycholog Inga Borowska.

Kobiety, które wygrały casting już niebawem rozpoczną ćwiczenia choreografii i niezbędne przymiarki. - Jestem to wszystkim po prostu zachwycona - mówi Małgorzata Paliszewska, która została modelką.

mac//kdj
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach