Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Co sie stanie z naszymi dziecmi,jak nas zabraknie?  (Przeczytany 23185 razy)

Offline renata

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Odp: Co sie stanie z naszymi dziecmi,jak nas zabraknie?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 07, 2014, 08:37:25 pm »
ktos mial budowac osrodek nie wiem jak to sie skonczylo ,poniewaz moja firma internetowa splajtowala i stary mail nie dziala ,wiec nie mam kontaktu z ta osoba .Moze ktos wie?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 08, 2014, 08:52:49 am »
Renatko,takich domów z tego co pisze Rutka2 powstało już kilka.
Gdybyś chociaż wiedziała,pamiętała nic tej osoby,łatwiej by było dojść o kogo chodzi?
Tu powyżej Rutka2 pisze:

rutka2
Od lat  marzenie o zapewnieniu niezależnego życia wśród kolegów znanych z różnych turnusów rehabilitacyjnych lub  ze szkoły staje się faktem. Zaczynamy bowiem budować dla naszych dzieci " Szczęśliwy dom " bo one są tego warte.

I tutaj są wzmianki,może znajdziesz namiary?

Dom integracyjny
http://forum.darzycia.pl/topic,1509.htm

Dom Niebieski Motyl w marzeniach rodziców
http://forum.darzycia.pl/index.php/topic,10587.0.html

Osada Burego Misia 
http://forum.darzycia.pl/index.php/topic,10583.0.html

Jakiś czas temu wpadł mi interwencyjny reportaż w TV w oczy.
Dom zbudowany gdzieś pod Warszawą z inicjatywy Rodziców,za ich pieniądze,(mieli problem z otwarciem Domu).Motorem powstania takiego domu,jest ksiądz,który sam też na budowie ciężko pracował.
Pamiętam,jak się wypowiadały dorosłe osoby ON o tym,jakby chciały tam już zamieszakć,mieli już nawet swoje pokoje,dom przygotowany w pełni na przyjęcie mieszkańców, jednak biurokracja kłody pod nogi rzucała.
Nie mogę sobie przypomnieć,gdzie to dokladnie było. :(
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 08, 2014, 06:49:34 pm »
Szukając różnych informacji o powstałych lub powstających domach natrafiłam na Dom Opieki k Bielska Białej oraz na Stowarzyszenie w Pszczynie " Dom podkulawionych aniołów" w Pszczynie i  Dom " Malwa " w Warszawie.Byłam również na stronie tego domu o którym były reportaże Polsatu oraz TVP. W Olsztynie jest jeden dom o którym już kiedyś pisałam oraz planowana  jest budowa drugiego na 10 miejsc. Ponieważ modny jest temat autystów powstają tzw farmy. Różne są koszty wkładu rodziców w budowanie takiego domu - 30, 40 tys zł taką informację wyczytałam  na jakiś forach.
Zapraszam na naszą stronę internetową www.nadzieja.olsztyn.pl na której na bieżąco informujemy o naszych działaniach a także o pracach na naszej ziemi.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 10, 2014, 10:52:06 am »
nie pamietam ,ktos dzwonil do mnie  obiecalam pomoc w wyposazeniu niestety przez te moje  chorobska to  funkcjonuje w 50 % :'(

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 11, 2014, 10:03:52 am »
Rutka,byłam na stronie,poczytałam.
Miejsce piękne,ciche,przestrzeń,podoba mi się okolica  :)
Wspaniałe jest to,że są jeszcze Wspaniali ludzie,którzy oddadzą swoją ziemię na tak szlachetny cel  :-*
Dużo pracy przed Wami,koszta ogromne,oby tylko problemów z budową było jak najmniej,będę kibicowała  :)
Jak duży jest dom w planach?
"Tu narazie jest ściernisko,ale będzie wymarzone miejsce dla dzieci" (Waszych)
Czy to są aktualne relacje z budowy?

Renatko,nie pomogę,chyba że mnie olśni,a może pamiętasz kiedy to mogło być w jakim roku?

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 14, 2014, 03:53:01 pm »
 :-*Na naszej stronie są zawsze aktualności z naszych turnusów rehabilitacyjnych, wycieczek, imprez integracyjnych. Jest zakładka Budowa domu w której zamieszczamy aktualnie wykonane prace, które związane są z przyszłą budową. Niestety nie ma tam spraw papierkowych, kontaktów z UG , Starostwem i MOPSem. W tej chwili załatwiamy to co potrzeba do pozwolenia na budowę - wodociągi i elektryczność. Czeka nas również pomoc w pisaniu projektu z UE :-* Nasz dom tak jak go nazwałyśmy " Szczęśliwy dom"  będzie miał 24 pokoi i zaplecze rehabilitacyjne. Ponieważ jest sporo pola :-* które można wydzierżawić planujemy zrobić jakieś uprawy ekologiczne może w formie Spółdzielni Socjalnej. Okolica jest przepiękna a ziemia jest nasza. :)ściernisko ? ale zobacz jak wygląda latem pole porośnięte owsem :-*

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 25, 2015, 06:55:10 pm »
 :-*Bardzo intensywnie prosimy o 1% naszych znajomych, sąsiadów i rodziny. Mamy projekt domu i załatwiamy ostatnie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Sami załatwiliśmy sprawy formalne i z tego jesteśmy dumni. Przed nami jeszcze konkursy UE ale czekamy na ich ogłoszenie.  Czy można Was prosić o 1% wszystkie dane są na naszej stronie www.nadzieja.olsztyn.pl  :-*

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 09, 2015, 05:54:23 am »
Od stycznia 2015 r do maja to czas bardzo intensywnej pracy przy projekcie wybudowania naszego domu. Najgorsze dla mnie było wypełnienie dokumentów do Zakładu Energetycznego i przeliczanie vatów na kilowaty i zużycie prądu dla całego budynku. Przy pomocy jednego z rodziców i  pana z Zakładu Energetycznego udało nam się zakończyć formalności i podpisać umowę na dostawę prądu. Wcześniej załatwiliśmy z Zakładem Wodociągowym zapewnienie przyłączenia wody. W chwili obecnej trwają prace nad projektowaniem oczyszczalni ścieków i drogi p.poż.

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 24, 2015, 08:19:00 am »
PODZIĘKOWANIE
Bardzo dziękujemy wszystkim za zrozumienie, okazane serce w przekazaniu nam 1% na budowę naszego " Szczęśliwego domu". Daje to nam wiarę, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na pomoc osób, których nie jest obojętny los drugiego człowieka.
Nie zakończyła się jeszcze  akcja przekazywania 1% przez urzędy skarbowe, bo trwa do końca lipca.  :-*1% wpłaciły nam osoby , które zamieszkują w Krakowie, Żywcu, Rzeszowie, na  Śląsku w Ostródzie,Warszawie. Na naszej stronie zamieścimy podziękowanie dla tych osób i wymienimy dokładnie miejscowości z których pochodzą nasi podatnicy. Zapraszamy na naszą stronę internetową a także szukajcie nas na fejsbuku Stowarzyszenie 'Nadzieja " Olsztyn

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 24, 2015, 08:27:07 am »
Mamy już podpisaną umowę z Zakładem Energetycznym na budowę sieci transformatorowej, która będzie wykonana w styczniu. W tej chwili ustalamy ścieżkę p.poż z rzeczoznawcą i podłączenie hydroforów do sieci przez wodociągi. Na początku sierpnia będziemy składać nasz projekt i czekać na pozwolenie na budowę. Oczywiście czekamy na ogłoszenie konkursu z UE.
Tak jak pisałam wcześniej o naszych  pracach można poczytać na naszej stronie internetowej. :)

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 26, 2015, 05:53:57 am »
Oczywiście chodzi o hydranty a nie hydrofory. Już wiemy, że musimy wybudować swoje ujęcie wody bo jest zbyt małe ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Coś zawsze musi '' wyskoczyć '', no ale przepisy p.poż są bardzo rygorystyczne.

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 19, 2015, 08:33:14 am »
 :)Dla mnie wakacje już się zakończyły. W poniedziałek jestem umówiona z geologiem odnośnie zrobienia odwiertów w kierunku poszukiwania wody. Również w poniedziałek mam spotkanie z przedstawicielem  biura pisania unijnych projektów. Dobrze, że wcześniej przygotowałam sobie nasze przemyślenia dotyczące działalności naszego domu. W tym projekcie zakładamy również powstanie warsztatów i spółdzielni socjalnej. (szukamy pomysłu na spółdzielnie) Ponieważ jest to obszar wiejski zakładamy, że dotyczyć to będzie owoców, ziół, ekologii. Może ktoś mi podpowie inny pomysł...
W sobotę jedziemy na wycieczkę do Gdyni , Sopotu, Gdańska. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, może ktoś z okolic Olsztyna chce z nami  jechać?? proszę o kontakt 794 056 802 :-*

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 18, 2015, 09:47:21 am »
Badania geologiczne wykazały, że jednak wody na naszej działce nie ma . Pozostało nam zakupić jeden zbiornik p.poż, który trzeba wkopać w ziemię. Jak zwykle ceny są różne i zależą od wykonawcy. Jestem po rozmowach z biurem pisania unijnych projektów, które zapoznaje się z naszymi " projektami i marzeniami'' .Jestem przed złożeniem projektu do opiniowania do Sanepidu. Nauczyłam się, że zawsze trzeba poczekać na jakieś ustalenia odnośnie projektu. Więc czekam czasem po 2 miesiące na uzyskanie decyzji. No to trzymajcie kciuki za wydanie pozytywnej  oceny naszego projektu z SANEPIDU :-*

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 11, 2016, 07:36:03 pm »
Dzisiaj liczyłam ile zajmuje załatwienie wszystkich zezwoleń dot. budowy domu i wyszło mi rok i 7 miesięcy. Przez ostatnie miesiące szukaliśmy wody, czekaliśmy na opinię Sanepidu (pozytywna) straży pożarnej, Jak już wszystko zostało załatwione-pozytywnie nasza cała dokumentacja była uzgadniana w Starostwie w Zespole Uzgodnień Dokumentacji. Teraz znowu czeka nas ostatnia prosta czyli uzyskanie  pozwolenia na budowę naszego domu . 4 tomy projektu i 4 grube teczki różnych uzgodnień , wypełnienie jeszcze do tego różnych dokumentów (akt własności, 4 strony jakiegoś dokumentu podobnego do PITu, i czegoś tam ) No i znowu pewnie czekanie na uzyskanie pozwolenia, które dla nas org.poż.  jest bezpłatne :-*Czekamy dalej na programy z UE w pełnej gotowości. Zbliża się wielkimi krokami przekazywanie  1% od dochodów za 2015 rok. Mam wielką nadzieję, że jak w roku ubiegłym będziecie pamiętać o nas i przekażecie nam nawet 1 zł na budowę naszego domu. Dosłownie za każdy otrzymany przysłowiowy grosz będziemy bardzo wdzięczni. Zapraszam na naszą stronę internetową www.nadzieja.olsztyn.pl a nasz KRS 0000343866

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:31:16 pm »
Czas obalić wielkie instytucje

14.12.2015
Autor:  Mateusz Różański, fot. sxc.hu, Marta Kuśmierz

- Mama mi umarła. Tata też mi umrze. Co ze mną będzie? Boję się pójść do DPS! – to obawy wielu osób z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu czy chorujących psychicznie. Są miejsca w Europie, gdzie ten strach udało się opanować.

- Nie można dopuścić do sytuacji, gdy ktoś niesamodzielny, na przykład po śmierdzi rodziców, nie ma żadnej innej możliwości, jak tylko pójście do zamkniętego ośrodka. Trzeba więc działać wcześniej i przygotować zarówno samą osobę niesamodzielną, jak też i społeczność lokalną do nowej sytuacji – wyjaśniał Luk Zelderloo, który sam przyznaje, że gdyby miał trafić do dużej instytucji opiekuńczej, również byłby wystraszony.
Brak wyboru jest naruszeniem praw człowieka! – grzmiał Luk Zelderloo. – Polska podpisała przecież Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych, która w artykule 19 jasno określa, że osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość wyboru i możliwość decydowania o swoim losie. Jeśli zaczniecie organizować wsparcie, gdy osoba z niepełnosprawnością ma 30, 40, czy nawet 50 lat, to już jest o wiele za późno. To wsparcie musimy organizować już na wczesnym etapie dzieciństwa – wyjaśniał

więcej tutaj:
http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/301530

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 15, 2016, 08:32:07 am »
 :-*Na stronie internetowej Bisztynka www. Bisztynek24 znajduje się artykuł na temat naszego domu. Również publikowany jest na stronie Stowarzyszenia ''Nadzieja'' na fejsbuku.

Offline rutka2

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 26, 2018, 05:20:03 pm »
Myślicie, że zrezygnowaliśmy z budowy??? :-* :-*  no nie prace idą do przodu. Przez prawie 3 lata '' wojowaliśmy '' z Energą. :( Niestety nie podobały się im stare słupy, które stały na naszej działce{  a właściwie w bliskiej odległości od naszego sąsiada}W grudniu nastąpiła całkowita przebudowa, zainstalowano transformator, podniesiono linię średniego napięcia, zainstalowano skrzynkę. :-*Zapraszam na naszą stronę www.nadzieja.olsztyn.pl lub na fejsbuk- Stowarzyszenie Nadzieja Trzymajcie kciuki za nas :-* :-*

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 17, 2018, 10:23:44 am »
"Co by było, gdybyśmy wiedzieli, że nasze dzieci będą miały zespół Downa? To nieuprawniony eksperyment logiczny"

Ewa Wołkanowska-Kołodziej

- Na urodziny naszej córki przyszło 27 osób. Chwaliłem się, że mieliśmy najwięcej downów na metr kwadratowy w Europie Środkowej - mówi Andrzej Suchcicki, ojciec 28-letniej Natalii. Razem z żoną - Ewą Suchcicką - prowadzą Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani".

Co się dzieje z osobami z zespołem Downa po śmierci rodziców?

Ewa Suchcicka: System je przejmuje i system się nimi opiekuje. Przecież nie widać, by leżały na ulicy.

Mówi to Pani na serio czy z ironią?

E.S.: No, naprawdę nie są wywożone do lasów, tylko do państwowych domów pomocy społecznej, potocznie nazywanych domami starców. Właśnie tam dożywają swoich dni.

Offline BasiaB

• Moderator
  • Wyjadacz
    • http://www.michalek_b.republika.pl/index.html
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 18, 2018, 10:35:45 pm »
Rutka2 kibicuję Wam z całego serca. Z grupą rodziców z Gdańska też myślimy o podobnym projekcie, nie wiem co z tego myślenia nam wyjdzie :)
Basia - mama Michałka z ZD lat 16

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach